Obiad dla niemowlaka#8

Obiad dla niemowlaka#8: wątróbka drobiowa z ryżem

Malutki w ubiegły weekend skończył 8 miesięcy i lekarka powiedziała, że może już jeść to, co my, podroby również. Dlatego też wczoraj wystartowaliśmy z wątróbką. Obawiałam się, że dość intensywny zapach i zupełnie nowy smak, nie przypadnie Dziecku do gustu, jednak wciągnął bez zastanowienia przygotowaną porcję. Zdjęcia potrawy nie będzie, bo zmiksowana wątróbka raczej przypomina zawartość pieluszki, niż obiad, ale Malutkiemu to nie przeszkadzało. Pod koniec obiadu stwierdził, że będzie jadł sam rączkami i owszem zjadł, brudząc przy tym krzesełko, siebie i podłogę. Koty też nie wzgardziły taką wątróbka, pracowicie sprzątając to, co spadło na podłogę:)
Składniki na trzy porcje:
  • 10 dag wątróbki drobiowej
  • 1 pietruszka
  • 5 plasterków pora
  • 1/2 torebki ryżu
Wątróbkę porządnie umyć i pokroić w małą kostkę. Pietruszkę umyć, obrać i drobno pokroić. Wszystkie składniki (oprócz ryżu) włożyć do gara, zalać woda, tak, aby były przykryte i gotować aż zmiękną. Zmiksować. Ryż ugotować zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Ryż wymieszać z „musem wątróbkowym”, zapakować do słoiczków i pasteryzować ok. 15 min. Gotowe!
Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “Obiad dla niemowlaka#8

  1. Po pierwsze to Mały jest w 9 miesiącu, skończył 8. Po drugie napisałam, że może jeść, to co my, ale oczywiście w granicach rozsądku – wiadomo, że nie podam Mu np. kapusty kiszonej, czy kiełbasy wiejskiej. Po trzecie człowieku anonimowy, jak dotąd stosujemy się do zaleceń tejże pani doktor i dziecko jest zdrowe, prawidłowo się rozwija, lubi smakować nowe rzeczy, niczego. Po czwarte dzięki za jakże cenną uwagę. Pozdrawiam.

  2. popieram autorke . to matka wie co jest najlepsze dla jej dziecka. nie warto wchodzic na internet i czytac co dziecko moze co nie,kazde dziecko jest takie samo ,jednemu zaszkodzi drugiemu nie . trzeba probowac po troszeczku wszystkiego. . . oczywiscie w granicach rozsadku . Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *