Mikołajkowe warsztaty dla dzieci

Mikołajkowe warsztaty dla dzieci, a w zasadzie to mikołajkowo-świąteczne, odbyły się 20 grudnia w Tarnowie w Aktywnej Kuchni (o tym wyjątkowym miejscu na mapie Tarnowa, pisaliśmy tutaj) Każde gotowanie na żywo to dla nas wielka przyjemność, a kiedy mamy okazję gotować z dziećmi to przyjemność podwójna. Dzięki współpracy z Aktywną Kuchnią będziemy mieli dużo okazji, aby wspólnie z dzieciakami czarować w kuchni.

mikołajki

Podczas warsztatów mikołajkowych wraz grupą ośmiorga dzieci w wieku od 6 do 11 lat przygotowaliśmy: ciasteczka z witrażykiem, muffinkowe renifery i pierogi z suszonymi śliwkami, włoskimi orzechami i miodem,podane z sosem waniliowym. Wszystko dzieci przygotowały same pod naszym okiem. Mimo iż, nie obeszło się bez błędów i przeciętego palca, wszyscy byli zadowoleni, tym bardziej, że odwiedził nas Mikołaj 🙂 Na koniec dzieci dostały piękne Dyplomy Świątecznego Pomocnika oraz przepisy wszystkich wykonanych przez siebie dań.

Za każdym razem, kiedy warsztatujemy z dziećmi w kuchni jestem pełna podziwu dla tych małych kucharzy, z jakim oddaniem i cierpliwością potrafią wykonywać powierzone im zadania. Nie boją się próbować nowych smaków i nawet, jeśli coś im nie zasmakuje, to i tak są zadowolone, że samodzielnie coś ugotowały. Za każdym razem, kiedy widzę dumę z przygotowanego dania w oczach dziecka, sam rosnę przynajmniej ze 2 cm.

Już niedługo mam nadzieję, odbędą się kolejne warsztaty dla dzieci w Aktywnej Kuchni, tym razem przygotujemy coś co dzieci lubią, ale w zdrowej wersji, czyli zdrowy fast food. Śledźcie nasz fanpage i fanapge Aktywnej Kuchni na Facebook’u.

A już teraz obejrzyjcie film z warsztatów mikołajkowych, autorem filmu jest młody, zdolny Konrad Halastra

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.